O nás

Relaxujeme s deťmi vo vode aj na suchu

Vychádzame z prístupu plávania založeného Blankou Kolárovou Sudíkovou www.plavacek-deti.cz

Intuitívne plávanie, potápanie, saunovanie, masírovanie, aromaterapia detí

O nás

Učíme deti relaxovať naplno, tak ako vieme, že pobyt vo vode prináša so sebou veľa uvoľnenia. Pred vodou neschováte strachy, emócie, napätie. Ani deti. Voda má však obrovskú schopnosť, odplavovať a uvoľňovať všetky napätia. Je výborným pomocníkom pri rozvoji psychomotoriky dieťaťa. Okrem toho je naše plávanie úzko viazané na rodinu. To znamená dieťa nikdy nepláva samo, resp. v skupine detí len s inštruktorom, ale zákonite aspoň s jedným rodičom, ideálne s oboma. Rodič je ten, ktorý dieťa vedie a to je hlavným princípom nášho plávania. Nie je podstatný výkon, alebo méty, ale to, že si budujete a posilňujete dôveru so svojím dieťaťom. Spolu prežívate svoje emócie a spolu prekonávate svoje strachy. My sme len sprievodcovia na Vašej ceste priateľstva s vodou. 

Okrem pobyt a plávania vo vode, saunujeme s deťmi. Ak ste počuli o tom, že sauna je pre dieťa nevhodná, tak tento názor nezdieľame. Vychádzame zo skúseností a zažili sme aj s vlastnými deťmi, aj s deťmi v českom Plaváčku,  www.plavacek-deti.cz ,  množstvo zdravých a vysaunovaných detí. Dodržujeme pravidlá saunovania tak, aby to dieťaťu prospievalo. Sauna je veľký pomocník v budovaní imunity. Detský organizmus sa učí zvládať a prijímať zmenu teplôt tak, aby to posilovalo jeho imunitný systém. 

Po saunovaní prichádza na rad masáž s aromaterapiou. Po tom, čo detské telíčko v bazéne podnikne námahu, v saune sa úplne uvolní, prichádza na rad posledný krok k dokonalému relaxu. Naučíme Vás základy detskej masáže, ktorú môžte bezprostredne skúšať aj doma. Takto vyrelaxované dieťa má priestor pre svoj rozvoj. 

Plávame s deťmi od narodenia. Deti do 5-6.mesiaca plávajú doma vo vani s rodičom. Dieťa od 5-6.mesiacov môže plávať v kurze.